Rozprávkar medzi deťmi

Kde bolo – tam bolo… magické slová pre každé dieťa. Všetky deti vedia, že za týmito slovami sa skrýva príbeh. Po viac ako roku som opäť stála pred najkritickejším obecenstvom, publikom detí, ktoré  každú vetu či gesto pretavia do spontánneho prejavu v kladnom aj zápornom zmysle.

Literárne stretnutie s deťmi

Predstavila som sa deťom v úlohe rozprávkara a prečítala príbeh z najnovšieho súboru mojich rozprávok na dobrú noc, príbeh: „Ako vznikla Coca Cola“.

Na otázku, kto doma pije Coca Colu, zodvihlo asi polovica detí ruku. Na konci príbehu som sa nevinne spýtala, kto bude Colu aj naďalej popíjať?.. Ruku nezodvihol nik. Myslím, že dokážu presvedčiť aj rodičov, že tento sladký nápoj nie je pre deti práve najzdravšie pite.

Literárne stretnutie s deťmi

Pre mňa bolo zaujímavou vsuvkou hra na spisovateľov, keď deti vo veku 4 až 6 rokov s mojou pomocou  vymýšľali rozprávku O hladnom drakovi. Rozprávku, ktorá odráža pevne zakorenenú vieru každého dieťaťa, že dobro vždy zvíťazí nad zlom. Rozprávku: „Ako vznikla Coca Cola“, môžete svojim deťom prečítať v Čítanie pre radosť, Rozprávky pre deti .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *